?

Log in

No account? Create an account
"Latvian Girls and Boys" - Ivars Gravlejs — LiveJournal
December 3rd, 2007
02:55 pm

[Link]

Previous Entry Share Next Entry
"Latvian Girls and Boys"
У меня получилясь такая ситуация. На своем сайте я поместил прект "Latvian Girls and Boys" http://www.ivarsgravlejs.com/pages/draugiemtext.htm , который является выбором фотографий из лотышского сайта "draugiem.lv" -(друзья), который задуман как платформа для общения. При этом я указал, откуда взял фотки, с ссылкой на draugiem.lv. Недавно мне пришел такой мейл:


Добрый день!
Уважаемый господин Гравлейс,
Что-то я не припомню, что бы вам было дано разрешение использовать фотографию в каких-либо галереях, да еще такого характера!
Я требую убрать из этого творения фотографию моего мужа!
Спасибо!
С уважением
Лига


Добрый день!
Latvian Girls & Boys - художественный проект, и я очень извиняюсь, если возникли недоразумения, как выглядит фотография вашего мужа?
С уважением
Иварс ГравлейсДобрый день!
Господин, который положил голову на плечо восковой фигуры Гитлера.
Не имею ничего против художественных проектов, но у некоторых снимков, извините, слишком вульгарный характер, мне кажется неприемлимым, что бы в таком "обществе" находился мой муж, которому очень (подчеркиваю - ОЧЕНЬ!) ненравится публично себя демонстрировать.
Спасибо за понимание!
С уважением
ЛигаДобрый день!
Пишу вам из портала draugiem.lv.
Мы получили жалобы от наших пользователей, что вы на своем сайте http://www.ivarsgravlejs.com/pages/draugiem.htm использовали фотографии без согласия владельцев этих фотографий. На некоторых из этих фотографий так же виден штамп draugiem.lv .
Поступая таким образом, вы нарушаете несколько законов. Нашим долгом является посоветовать нашим пользователям обратится в ответственные органы, чтобы они могли противостоять против такого вашего поведения. Надеемся на мирное решение этой проблемы - немедленного удаления фотографий со штампом draugiem.lv
С уважением
Гиртс из draugiem.lvКто может посоветовать, насколько все это серьезно?

(3 comments | Leave a comment)

Comments
 
From:(Anonymous)
Date:December 3rd, 2007 10:32 pm (UTC)
(Link)
es varu. teorētiski īpaši kašķīgu indivīdu darbības rezultātā līdz par kriminālatbildībai pēc krimināllikuma 148.panta. (cit.)Par autortiesību tīšu pārkāpšanu, ja tā izdarīta, pārkāpjot autora tiesības uz darba izmantošanu soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. No likuma viedokļa pārkapums izpaudisies ta ka pec LR Autortiesibu likuma 15.panta ir aizliegts bez autora piekrisanas ievietot vina fotografiju internetā. Ja fotogrāfija jau nemta no interneta, tas nenozime, ka to drikst pārpublicēt sagrozītā konstekstā, citā mājas lapā utt. drīkst tikai apskatīt.
From:(Anonymous)
Date:December 3rd, 2007 10:37 pm (UTC)
(Link)
ā un par to draugiem.lv simbolu uz fotogrāfijām gan nekas nedraud. pat ja pieņem, ka tas simbols ir piereģistrēta preču zīme, viss ko var draugiem.lv ir piedzīt materiālo kompensāciju par iespējami nodarītiem zaudējumiem civiltiesiskā kārtībā + lūgt tiesu aizliegt turpmāko pārkāpumu. lēšu, ka tiesa šādu aizliegumu varētu arī pieņemt, savukārt iespējami nodarītos materiālos zaudējumus draugiem.lv pierādīt tāpat nespētu.
From:(Anonymous)
Date:January 18th, 2008 09:25 pm (UTC)
(Link)
čau Ivar,

(čau tāpēc, ka esam pazīstami: Ieva B. no 1999.gada JAka tusiņa (bija melni mati, filozofiju tolaik studēju, utt.- gan jau, ka atceries; šobrīd Ieva B.-A., brūni mati, diplomēta juriste :) uzvārdu tik publiskā lapā labāk nerakstīšu).
Izlasīju Rīgas Laika decembra numurā J.Nīgala rakstu, kur tā tava izstāde pieminēta, un mēģināju internetā atrast - bet nekā, tikai šito lapu atradu. Sanāk laikam, ka Tu to draugiem.lv draudu vēstuļu dēļ esi to izstādi nolikvidējis?
Bet situācija vispār nav tik viennozīmīga, kā viņi tev draudēja un kā iepriekšējais komentētājs saka.
1. Attiecībā uz autortiesībām, Autortiesību likums paredz vairākus izņēmumus, kad var izmantot citas personas darbu (t.i., to ļaužu fotogrāfijas) bez viņu atļaujas (19.pants). Šāds izņēmums ir arī, ja tiek izmantots publiski pieejams vai izstādīts darbs: var argumentēt, ka viņi jau tās bildes iekš draugiem.lv ir paši publiski izstādījuši un tās ir vispārēji publiski pieejamas. Tālāk, neesmu gan Tavu izstādi redzējusi, bet no J.Nīgala raksta likās, ka varētu arī pievilkt argumentu, ka darbs (fotogrāfija) tiek parodēts vai kariķēts. Tas arī ir atļauts.
2. Par draugiem.lv preču zīmi. Arī šajā gadījumā likums Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm, manuprāt, ir tavā pusē. Proti, Tu viņu preču zīmi izmanto uz bildēm mākslas projektā, nevis komercdarbībā. Vispārējais preču zīmju tiesību princips ir, ka preču zīmes īpašnieks var aizliegt lietot citām personām savu zīmi KOMERCDARBĪBĀ (4.pants). Mākslā lietot nevar aizliegt. Tad jau Cambel zupas fabrika arī būtu Vorholu iesūdzējuši.

Nu jā, ar visu šito gribēju pateikt, ka taisnība, manuprāt, ir tavā pusē. Tā kā, ja tā izstāde Tev ir svarīga, vari cīnīties. Ja varu ar kādu padomu palīdzēt, uzraksti uz ib280@cam.ac.uk. Es šobrīd nestrādāju, mācos Kembridžā maģistratūrā (tieši intelektuālā īpašuma tiesības arī mācos) un visādi cenšos labiem cilvēkiem palīdzēt :) Lai veicas!
My Website Powered by LiveJournal.com